Pre majiteľov gymu

Byť trénerom alebo atlétom nie je to isté ako riadiť a vlastniť gym. Keď Ti nevýjde workout na súťaži, sklameš hlavne seba, no keď nezvládneš viesť gym, trpia ľudia, ktorí Ti veria a chcú u Teba trénovať.
Skús si odpovedať na otázku:

Ak by oproti Tvojmu gymu otvorili nový gym, čo by to s Tebou spravilo?

Je veľa možností, ktoré Ťa v tom momente môžu napadnúť. Zopár ich načrtnem. Dáš ľudom špeciálnu zľavu na najbližšiu permanentku. Nakúpiš nové vybavenie. Začneš ohovárať konkurenciu pred vlastnými členmi. Zaradiš do rozvrhu nové fancy hodiny typu „advanced competitor“, „endurance cross“, jóga, trx a ktovie čo ešte existuje.

Problém je, že všetky tie veci Ti nepomôžu. Ak je Tvoja služba super, za svojou cenou si stojíš a nemusíš dávať zľavu. To skôr naopak, cenovú vojnu budú chcieť hrať susedia oproti, no Tvojich členov by to nemalo zaujímať. Ľudia k Tebe neprišli preto, že máš veľa vybavenia alebo pekné sociálne zariadenia (čisté by mali byť v každom prípade). Čo si povie človek, ktorý u Teba trénuje, keď Ťa bude viac trápiť sused ako on, ktorý Ti platí za službu?! Potrebujú ľudia špeciálnu hodinu aby k Tebe chodili?! A presne preto vznikol ProtonSystem. 

Mnoho gymov zatiaľ nemá konkurenciu vo svojom okolí, ale to si hovorila aj Jednota v každom okresnom meste, kým neprišlo Tesco, Lidl a Kaufland. Znie to smiešne ale realita je taká, že keď zaspíš dobu a nebudeš najlepší v tom čo robíš, konkurencia Ťa zožerie. Skôr či neskôr budeš musieť inovovať a zlepšovať sa tak aby si sa udržal na trhu. No a my vieme ako na to.

Prečo by som mal chcieť ProtonSystem?

Počas našej šesťročnej crossfitovej kariéry sme prešli desiatky gymov, a videli sme nespočetné množstvo chýb, ktorých sa ich majitelia dopúšťajú. O tých chybách sme vedeli, lebo sme sa im sami v našom gyme chceli vyhnúť a tak sme si naštudovali čo to je vlastniť gym. Vytvorili sme si ucelený systém, vďaka ktorému gym funguje bezohľadu na to či sa v ňom fyzicky nachádzame alebo nie.

Pod pojmom funguje nemyslíme len to, že gym nejakým spôsobom prežije, ale že naozaj plnohodnotne beží biznis rovnako ako keby sme boli v gyme. Máme vytvorený Coach development plán, tak aby každý tréner mal možnosť posúvať sa dopredu, no hlavne vytvárame podmienky na to aby trénera práca bavila a to je to, čo sa prejaví na spokojnosti zákazníkov. Máme overený systém na získavanie nových členov ale aj na neustálu prácu s už aktívnymi členmi v rámci gymu. Lebo to sú ľudia, vďaka ktorým môžeme fungovať a posúvať sa dopredu. 

S čím Ti teda vieme pomôcť?

  • spoločne vieme nastaviť cenovú politiku tak aby gym nebol len koníček ale reálny biznis
  • vysvetlíme si čo je, a čo nie je marketing gymu a ako ho využiť na získanie nových členov
  • ako si nastaviť systémy v gyme aby si dokázal na mesiac odísť a nezdvíhať telefón
  • ako začleniť nových členov do tréningového procesu
  • ako pracovať na udržaní aktívnych členov
  • čo zahŕňa profesionálne trénovanie skupín a jednotlivcov
  • ako si vytvoriť trénersky tím
  • a nakoniec dopracovať sa k tomu čo američania radi nazývajú „working on your business not in your business!“
Ako majiteľ značky Forward Fitness sa často stretávam s majiteľmi mnohých Cross gymov. Na otázku ako im tom ide najčastejšie odpovedajú: “Dá sa to”; “Fajn”; “Celkom to ujde”; “Keby bolo lepšie, nebolo by zlé” samozrejme potom vždy nasleduje moja otázka: “Prečo?” no a suverénne najčastejšia odpoveď je: “ Á vieš, XYZ je malé mesto” alebo “V tomto meste sa nikomu CF robiť nechce”; Toto všetko sú hlúpe výhovorky. Pretože ak nejaký gym skutočne robí tréningy podľa CF metodológie a má všetko v gyme ako sa patrí, je prakticky nemožné aby bol neúspešný. A ak je gym neuspešný, treba hladať kde robím chybu. A tu často nastáva problém, pretože veľa majiteľov/trénerov hladá chyby všade len nie na sebe a ich gyme resp. chybu vidí len si ju nechce pripustiť. Preto najlepšie je ak sa pozrie na celú vec tretia strana a to je presne to čo ProtonSystem ponúka. Profesionálnu diagnostiku vášho biznisu, konštruktívnu kritiku a následne nastavenie tréningového procesu ako aj celého biznis modelu. Ak mám byť úprimný, vedel som, že vo vedeni gymu robíme veľa chýb no zatváral som pred nimi oči a neriešil ich. ProtonSystem mi otvoril oči a ukázal, ako problémy riešiť hneď, priamo a bez kompromisov. Ak máš otvorený gym a nezarába Ti (neznamená, že zaplatíš náklady), tak vrelo odporúčam využiť služby ProtonSystému. Ak otváraš gym a nie si si istý svojim biznis modelom, tak určite neváhaj a nabehni na ProtonSystem.
Jakub Minár

Spolumajiteľ, ForfitGym Partizánske

Klúčová je služba!

Presne tak. To najpodstatnejšie je, že ľuďom nepredávame klúčik od skrinky, ani drahú činku. Predávame im trénovanie. To je niečo čo v našich končinách akoby zostalo nepochopené. Jasné, že gym musí spĺňať určitý štandard ale to čo nás všetkých odlíši od fitness centra resp. nejakého outdoorového bootcampu je práve to, že ten tréning, ktorý zažijú u nás je neporovnateľne lepší. Takže obrovskou časťou celého ProtonSystemu je práve aspekt trénovania a vedenia hodín ako takých. Aby každý jeden člen mal pocit, že si z tréningu niečo odniesol. A nemyslím tým len spotené tričko.

Prečo to robíme?

Našim hlavným motívom je zvýšiť kvalitu poskytovaných služieb CrossFit/CrossGym gymov, lebo tá je podla nás najkritickejšia, hodnotiac na základe skúseností, ktoré sme zažili v rôznych gymoch. Niekedy je pre nás až nepochopiteľné ako taký gym môže fungovať. No najviac zo všetkého nás trápi všeobecný negatívny pohľad na CrossFit u širokej verejnosti. A za to nie sú zodpovedné len médiá ale gymy samotné, ktoré nie sú schopné dodať ľuďom natoľko kvalitnú službu, že by každému „hejterovi“ mihnutím oka zavreli ústa.

Idem do toho. Chcem zlepšiť svoj gym. Čo ďalej?

Vyplň formulár, ktorý je hneď pod týmto textom a dohodneme si skype konzultáciu, kde preberieme podrobnosti. Ja zistím niečo o Tebe a Tvojom gyme a Ty zístíš, či sme to čo hladáš. Skôr ako napíšeš aspoň Ti predstavím priebeh. Ak sa dohodneme na spolupráci, prvým krokom je, že prídem na pár dní do Tvojho gymu a priamo na mieste budeme riešiť čo a ako zlepšiť. No viem, že ak by to bolo také ľahké tak by si každý len prečítal knížku a každý jeden gym by bol dokonalý. Tým najklúčovejším je, že si nastavíme plán na najbližších pár mesiacov, podľa ktorého budeme postupovať a tým pádom nezostane len pri rečiach, no to čo spolu prejdeme budeme prenášať do praxe. Niekoľko gymov už s nami absolvovalo konzultácie a zistil som, že ak to zostane len v rovine vysvetlovania, tak sa to veľmi ťažko pretaví do reality. Lebo vždy sa dá nájsť nejaká vhodná výhovorka prečo to práve v tvojom gyme nejde. Takže ak máš záujem o bližšie info ohľadom ProtonSystem mentoringu, vyplň formulár a ideme na to.

Chcem konzultáciu zadarmo